
3. A képek ereje
Lehet bármilyen minőségi cikked szöveges tartalma – ha nem tartozik hozzá egy releváns, látványos kép, akkor senki sem fog felfigyelni rá.
Bizony, a képek nem csupán az adott téma szemléltetésében segítenek, de biztosítják azt is, hogy ha például a közösségi oldalakon osztod meg bejegyzésedet, akkor ott is sokkal szembetűnőbb legyen.
Rengeteg úgynevezett stock képes webhely található a neten, ahonnan ingyenesen felhasználható fényképeket és illusztrációkat tölthetsz le, csak ellenőrizd előtte, hogy a képre milyen szabályok vonatkoznak (ingyenes felhasználás + a készítő megjelölése, stb.)
4. Kerüld a rizsát
Blogod látogatói azért kattintottak a bejegyzésedre, mert annak címe egy ígéretet tett nekik. Ha túlságosan eltérsz a beígért témától, akkor olvasóid hamar eltántorodnak majd cikkedtől.
Nem elég azonban témánál maradni – fontos az is, hogy tartalmad hasznos legyen, tehát valamilyen értéket képviseljen az olvasók számára, például legyen tele hasznos információkkal.
Ne feledd: a nagyobb tartalommennyiség nem jelenti automatikusan, hogy a tartalom minősége is jobb. Persze ha az adott téma megköveteli, akkor nyugodt szívvel írhatsz hosszabb bejegyzéseket, de minden esetben kerüld a mellébeszélést és a kulcsszavak halmozását!
5. Találj ki hatékony címet, alcímeket és fejléceket
Mint azt már említettük, a cím ígéretet tesz a látogatóknak. Az esetek 100%-ában a cím (és/vagy a kép) az első dolog, amit megpillantanak, ha cikked a szemük elé kerül, akár a közösségi oldalakon, akár blogodat böngészve, akár abban az RRS-olvasóban, amivel feliratkoztak tartalmaidra.
Fontos tehát, hogy a cím figyelemfelkeltő legyen, szorosan kapcsolódjon a cikk tartalmához és ne szerepeljenek benne felesleges kulcsszavak.
Néhány gondolat – hogyan lehetsz jobb blogger?
Ha a fenti tippeket követed, akkor cikkeid garantáltan sikeresebbek lesznek olvasóid körében. De hogyan fejlesztheted magad aktívan (a gyakorláson kívül)?
Olvass: Légy mindig naprakész iparágad legfrissebb és legfontosabb híreivel kapcsolatban. Így nem csak képben leszel, de akár új cikkötleteket is találhatsz majd.
Jegyzetelj: Valahányszor eszedbe jut egy jó cikkötlet, írd le! Lehet ez egy cím, vagy egy gondolat, esetleg egy téma, amit szívesen kifejtenél olvasóidnak.
Gyakorolj: Próbálj minden nap írni egy keveset. Ez eleinte soknak hangzik, de idővel egyre könnyebbé válik majd, amint belejössz a rendszeres írásba. Gyakorlat teszi a mestert!