Az egészség óriási érték, sokan mégis gyakran teljesen magától értetődőnek tartjuk, és elfelejthük, hogy bizony nem borítékolható, hogy hosszú időn át élvezhetjük is. Persze ez gyakran csak rajtunk áll, és a legtöbb esetben a legapróbb dolgok többet érnek a táplálékkiegészítőknél és csodakezeléseknél.

Őrizd meg az egészséged karantén idején is
Többet eszünk, és gyakran egészségtelen ételekhez nyúlunk, kevésbé vagyunk aktívak, többet stresszelünk. A legtöbbünkre igaz, pedig ez így egyben igazán ördögi csapat, és ha hagyod állandósulni ezt az állapotot, sajnos hamar érezni is fogod azok negatív hatásait. Hidd el, nincs szükség csodaszerekre, nem kell otthoni kezelésekre költened, és különösebb energiabefektetést sem igényel, hogy gondoskodj az egészségedről, méghozzá minden egyes nap. Cikkünkben 5+1 olyan alulértékelt tippet hoztunk el, amikről szinte tökéletesen megfeledkeztünk, mégis rengeteget számítanak egészségünk hosszú távú megőrzésében, ráadásul mind ingyen vannak! Figyelj oda magadra te is, gondoskodj saját és családod egészségéről, motiváld őket is arra, hogy fordítsanak figyelmet az alábbi dolgokra!
Aludd ki magad
Hiába a rendszeres testmozgás vagy az egészséges táplálkozás, ha nem pihensz eleget. A kialvatlanság még több stresszt okoz (és csökkenti a stresszkezelés képességét), abból pedig most van elég. Éjszaka, alvás közben a tested regenerálódik és pihen, amire nagyon is szüksége van. Figyelj oda rá, hogy #maradjotthon idején se boruljon fel az alvási szokásod, igyekezz legalább a hétköznapokon időben elaludni és korán felkelni. Az elegendő alvással biztosíthatod szervezeted megfelelő működését és támogathatod az anyagcserédet.
Igyál elég vizet
Attól, hogy otthon vagy, ugyanúgy figyelned kell az elegendő folyadékbevitelre, mint békeidőben. Most, hogy egészen új napirendet alakítunk/alakítottunk ki magunknak, és egészen megváltoztak a szokásaink, nagyobb eséllyel felejted el meginni a napi ajánlott 2,5 – 3 liter folyadékot. A megfelelő folyadékbevitel elengedhetetlen a szervezeted működéséhez, és az anyagcseréd alapját is jelenti. Minimális odafigyelést igényel, a szervezeted mégis pillanatok alatt meghálálja majd.
Próbáld kerülni a rendszertelen táplálkozást
A nem megfelelő folyadékbevitel mellett ez az otthon töltött idő másik nagy rizikója. Sokkal gyakrabban eszünk, sokkal többet nasizunk, sokan főzéssel és sütéssel ütjük el az időt, sokkal magasabb a kalóriabevitelünk, ezzel együtt pedig csökkent az aktivitásunk. Igyekezz tartani a korábban megszokott táplálkozási rendszered még akkor is, ha egy picivel több finomságot engedsz meg magadnak, és nyugodt szívvel fogyasztasz el délután egy tányérka fagylaltot. Nem gond, de ne egyél össze-vissza, igyekezz kerülni az éjszakai evést, és figyelj rá, hopgy tápanyagokban és vitaminokban dús élelmiszereket vigyél be a szervezetedbe.
Nevess
Nevess, játssz, csinálj olyan dolgokat, amik boldoggá tesznek. Bár manapság jóval kevesebb inger ér minket, mint korábban, és azok is egészen mások, mint eddig, mindig találhatunk alkalmat és okot a boldogságra és arra, hogy jól érezzük magunkat. Nem várhatjuk, hogy az ölünkbe hulljon a boldogság és az öröm, éppen ezért nagyon fontos, hogy tudatosan keressünk olyan elfoglaltságokat otthon, amik ezt váltják ki belőlünk.
Tanuld meg kezelni a stresszt
Ne hagyd, hogy túlságosan elszaladjon veled a ló egy-egy rossz nap vagy kétségbeejtő hír hallatán, amit egy közösségi média felületen olvasol. Senkinek sem könnyű, de nagyon fontos, hogy igyekezz tudatosan leküzdeni a stresszt rövid időn belül, és próbálj derűlátó maradni.
Figyelj a vitaminokra
Igyekezz biztosítani szervezeted számára a megfelelő vitaminokat táplálkozásoddal és egyéb készítményekkel egyaránt. Amennyire lehet, tölts időt a kertben, sétálj picit a természetben (tartva a távolságot másoktól). Nagyon fontos, hogy a sok nassolás közepette ne feledkezz meg szervezeted működésének támogatásáról!