Az interneten temérdek tippet és forrást találhatsz a kezdő blogolók számára, a probléma csupán az, hogy mindegyik más és más oldalról közelíti meg a témát. A rengeteg információ egy kezdő elé azt a téves képet festheti, hogy a blogolás egy nehéz, komplikált feladat. Nem muszáj azonban mindig mindent túlbonyolítani.

Mielőtt azonban rátérnénk egy blog beindításának alapjaira, röviden fussuk át, hogy egyáltalán miért érdemes blogolással foglalkozni.
A blogolás az elmúlt évek során a digitális kommunikáció egyik legnépszerűbb eszközévé vált, mára pedig már blogok milliói találhatók meg az interneten. Egy blog kiváló platformot nyújt ötleteid és gondolataid kifejezéséhez, ráadásul hasonló érdeklődésű embereket is megismerhetsz rajta keresztül. Ha mindez nem lenne elég, még akár pénzt is kereshetsz vele.
Mindez persze bizonyára nem újdonság számodra, hiszen azért olvasod ezt a rövid ismertetőt, mert szeretnéd a lehető leghatékonyabban kihasználni a blogok által nyújtott lehetőségeket. Elérkeztünk tehát a kérdéshez: „hogyan?”
Mint azt már említettük, az internet tele van blogolásról szóló útmutatókkal, ismertetőkkel, amik hajlamosak túlbonyolítani a dolgokat. Mi most összesen öt alapvető gondolatot sorolunk fel és fejtünk ki, amikre szükséged lesz blogod elkészítéséhez. Kezdjük is!
A megfelelő blogplatform kiválasztása
Az első lépés eldönteni, hogy hol, azaz melyik platformon szeretnél blogolni. Számos opció közül választhatsz, amelyek között van néhány igen népszerű is. Ilyenek például a WordPress és a Tumblr is. Ezek népszerűségét egyetlen közös előny adja – ingyenes szolgáltatások.
Az előnyt azonban messze túlszárnyalják a hátrányok. A WordPress hátrányairól itt írtunk részletesen: 10 ok, amiért NEM érdemes Wordpress-t használni
Ingyenes vagy saját tárhelyes megoldás?
Sokan azonnal elvetik a költséges opciókat, és automatikusan az ingyenes megoldások között kezdenek el válogatni. Ezeknek azonban rengeteg hátránya van, amelyek közül csak néhányat említenénk meg:
1. Nem lehet saját domain neved
Hiába mondják, hogy egy Wordpresses, egy Blog.hu-s vagy egy Index2-ős blog ingyenes, valójában komoly árakat fizetsz azért, mert az olcsóbb megoldást választod. Le kell mondanod például egy elegáns, professzionális URL-ről (blogod webcíme), ugyanis a platform nevének minden esetben szerepelnie kell a blog címében.
A „blognevem.wordpress.com” vagy a „blognevem.blog.hu” pedig nehezen győz majd meg bárkit is arról, hogy komolyan veszed azt, amit csinálsz.
2. Szinte minden korlátozott
Egy ingyenes blog több tekintetben is karóhoz van kötve. Például meg van kötve a kezed, ha pénzt szeretnél keresni vele, ráadásul csak limitált mennyiségű médiaanyagot tölthetsz fel rá. Nyailván a blog motor tulajdonosai néha adnak.