A Flasht eredetileg nem arra találták ki, hogy teljes weboldalakat készítsenek bennük. Valószínűleg ez az oka annak, hogy a Flash-el készített oldalak 99%-át nem képesek indexelni (tehát elolvasni) a keresők: egyszerűen semmit sem látnak az oldalból. Se egy betűt, se egy szöveget, semmit. (Érdekes módon egy-két esetben képesek a Flash tartalmat is indexelni a böngészők, de ez igen ritka, csak kivételesen nagy látogatottságú oldalaknál szokott előfordulni.)

Ez nem azt jelenti, hogy a Flash-nek nincs helye az interneten - de ugyanúgy, mint a táblázatoknál, a Flash-nek is megvan a maga szerepe. Tökéletes például vektorgrafikus megjelenítésre (az XML alapú SVG még nem támogatott eléggé), reklámokhoz, de video vagy mp3 lejátszásra is a megfelelő eszköz.
Mint minden esetben, itt is vannak kivételek: például a képgalériát, ami kifejezetten a látványra épül, van, hogy érdemes Flash-el elkészíteni, mert esztétikusabb lesz, és ebben az esetben (képgaléria révén) nem kell a felolvasó-software-ekre optimalizálni az oldalt. Kifejezetten érdekes megoldások léteznek Java Script-el is, amik a Flash-el ellentétben indexelhetővé teszik az oldalt.
Mire jó a Flash:
- reklámokra
- vektoros megjelenítésre (alaprajz, tervek, stb.)
- látványos képgalériákra
- multimédiás lehetőségekre
Mire NEM jó a Flash:
- navigációra, menükre
- szövegek megjelenítésére
- űrlapokra, és bármilyen olyan dologra, amire van HTML megoldás
Ha nem cél a keresőoptimalizálás, akkor akármit lehet Flash-ben készíteni.
Forrás: flash.lap.hu