Az újságok több mint 200 éve helyi és nemzetközi információkat szolgáltatnak az olvasók számára politikáról, divatról, időjárásról, sport eredményekről. Becslések szerint szerte a világban újságok billiói hordozzák, a valaha megirt összes cikket.
A google célul tűzte ki azt, hogy segítsen az olvasóknak megtalálni bármely cikket amit valaha írtak, szerepeljen az egy kisváros hetilapjába, vagy egy nemzeti napilapban

A közelmúltban elindítottak egy kezdeményezést számos kiadóval karöltve, hogy még több régi újságot tegyenek elérhetővé az interneten. Mondjuk, szeretnél többet megtudni a holdra szállásról.
Próbálj meg rákeresni a témával kapcsolatos címmel a Google News Archive keresőben és máris olvashatsz egy cikket a Pittsburg Post-Gazette oldalain 1969-ből.
Az újságokat eredeti formájukban böngészheted, mintha csak a kezedben tartanád azt.
Online elérhető hírarchívumok
A google kezdeményezése előtt is voltak már digitális hírarchívumok. 2006-tól a google együttműködik olyan lapokkal, mint például a New York Times és a Washington Post azért, hogy a létező digitális hírarchívumot, indexeljék és kereshetővé tegyék a Google News Archive-on keresztül.
Erőfeszítéseik eredményeként lehetőséged nyílik kis és nagy terjedelmű újságok internetes elérésére. A munkánkba további partnerek kapcsolódtak be, mint például a ProQuest and Heritage. A Quebec Chronicle-Telegraph, több mint 244 éve tájékoztatja az embereket a világ dolgairól és a kezdeményezéshez csatlakozva mára ez is a Google News Archive részévé vált.
A Google News Archive jelene és jövője
A szolgáltatás által lehetőséged nyílik arra, hogy a számítógéped előtt ülve olyan történelmi eseményeket fedezz fel, mint a pl. a Titanic tragédiája. Nagyon izgalmas dolog egy 100 éves újságot olvasni akkori élethű formájában az eredeti fotókkal és cikkekkel.
Természetesen még rengetek információt kell digitalizálni, ahhoz, hogy a Google News Archive még többet nyújtson. A google célja, hogy idővel a Google Search képes legyen keresni a digitalizált újságok oldalain is.