
Az állami nyomda története és az Esterpress
Mivel foglalkozik az Állami Nyomda?
Az Állami Nyomda biztonsági és üzleti nyomtatványok valamint mûanyagkártyák gyártásán kívül okmányok védelmi koncepciójának kidolgozására továbbá elektronikus dokumentumkezelõ rendszerek kialakítására és irattárak archiválására is képes. A teljes körû védelmi rendszer megtervezésén túl az okmányok gyártását és az ellenõrzésükhöz szükséges berendezések szállítását is vállalják.
Miért különleges az Állami Nyomda
Az Állami Nyomda konzorciumi partnereivel együtt állítja elõ a magyarországi kártya alakú azonosító okmányokat: a személyi igazolványt, a vezetõi engedélyt, a gépjármû-törzskönyvet, valamint a diákigazolványt. A társaság a kártyaokmányokon kívül mobilfeltöltõ és chipes telefonkártyákat, parkoló és kereskedelmi kártyákat, bankkártyákat, digitális aláíráshoz használható alkalmas intelligens kártyákat állított elõ. Az Állami Nyomda konzorciumban készíti a megszemélyesített és hologrammal ellátott magyarországi zár-, és adójegyeket, nyomtatta a parlamenti és önkormányzati választások szavazólapjait, de itt készül számos bank, biztosító és közszolgáltató üzleti levelezése is.
Az Állami Nyomda egy különleges feladata: az lektronikus archiválás
Évente közel 2 milliárd nyomtatvány megszemélyesítésével és több millió levél borítékolásával a nyomda meghatározó szereplõje az üzleti- és biztonsági nyomtatványok piacának. A népszámlálási projektben és a diákigazolványok adatlapjainak elektronikus digitalizálásában szerzett tapasztalatait felhasználva, az Állami Nyomda bankok, biztosítók és az egyik legnagyobb hazai vállalkozás számára végzett elektronikus archiválást.
Az Állami Nyomda privatizálása
Az Állami Nyomda 1993-as privatizálása óta a társaság pénzügyi mutatói folyamatosan erõsödnek. A vállalat nemzetközi számviteli szabványok szerinti konszolidált árbevétele dinamikusan növekszik: az 1997. évi 4 milliárdról 2004. évre közel háromszorosára emelkedett, meghaladta a 11,5 milliárd forintot, adózás elõtti eredménye, pedig az 1,3 milliárd forintot.
Forrás: