Egy weblap szerkezeti és design tervezésénél, gondolnunk kell a felhasználók azon vékony rétegére is, akik a designer által megálmodott színes, látványos interaktív megoldásokat kevésbé tudják kezelni.

CSS sprites és navigációs linkek
Jelentésteli szövegek, mint navigációs linkek ugyanúgy fontosak a Googlebotnak mint a látáskorlátozott felhasználóknak, akik nem tudják megfelelően értelmezni egy kép jelentését.
A design kialakításánál lehetőségünk van arra, hogy grafikákat használjunk navigációs linkként úgy, hogy az tageket a tag közé illesztjük.
Ilyenkor fontos, hogy az tag alt atributumában elhelyezzünk egy leíró szöveget a képről. Fontos lehet, hogy a weboldal akkor is használható legyen ha a átváltunk css sprites-ra, hogy optimalizáljuk az oldal betöltését. Egy lehetséges megoldásként nézzük meg, hogy a Google logo és a változó linkek a Google keresési eredmények oldalon hogyan vannak kódolva.
Tedd könnyen elérhetővé a nyomtató barát verziót
Az interaktív vizuális elemekben gazdag weblapok, gyakran biztosítanak a teljes tartalomra, vagy annak részeire nyomtatóbarát változatot is. Ez a verzió ugyan abból a tartalomból generálódik mint az interaktív változat. Ezek tökéletes értelmezhetőséget és teljes tartalmi hozzáférést biztosítanak mind a GoogleBot-nak mind a látáskorlátozott felhasználóknak akik nem tudják élvezni az oldal magas szintű interaktivitását. Viszont ezek a nyomtatóbarát verziók, gyakran rejtve maradnak a szkriptelt linkek mögött.
Egy olyan sima URL, amely tartalmazza a nyomtatóbarát verzió linkjét egyértelműen növeli annak a tartalomnak a minőségét amely átfésülésre kerül.
Ha a duplázódó tartalom miatt aggódunk az interaktív és nyomtató barát verziónál akkor választhatunk egy javasolt verziót a tartalmat illetően és létrehozhatunk egy Sitemap-et ami tartalmazza a javasolt URL-eket ugyanúgy ahogy belsőleg megpróbáljuk linkelni a verziót. Ez segíti a Google bizonytalansága esetén, ha olyan tartalmat talál ami különböző URL-eken is felbukkan.