notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Pénzügyi tanácsok a koronavírusra: Egyszerű, de hasznos pénzügyi tanácsok koronavírus és válság idejére

hirdetes

Hétköznapi, de nagyon hasznos pénzügyi tanácsok a koronavírus idejére

CZs
Pinterest logo

KÖVESS MINKET

PINTERESTEN

Manapság senki sincs könnyű helyzetben, ha nem is veszítetted el a munkádat, és helyben vagy home office-ban dolgozol, bizony akkor sem árt most nagyobb figyelmet fordítani a pénzügyeidre, hiszen a helyzet nagyon bizonytalan. Összegyűjtöttünk néhány egyszerű, de annál hatékonyabb tippet, amiket koronavírus idején különösen érdemes alkalmazni!

Pénzügyi tanácsok

Vezesd a költségeidet

Reméljük, hogy eddig is megtetted, de ha nem, akkor most különösen fontos, hogy elkezd. Pontosan vezess listát a folyamatosan fennálló költségeidről (mint a rezsi, a hitel, stb.), és azokat a nagyobb kiadásokat is tervezd be, amikre a jövőben számíthatsz (ha a nyári időszakra például szeretnél vásárolni egy új merevfalú medencét). Így látni fogod, mennyit kell majd spórolnod ezekre a nagyobb tervekre.

Lásd, mikor mennyit költöttél

Az első és legfontosabb lépése a spórolásnak az, ha pontosan tisztában vagy vele hogy mikor, mire és mennyi ment el. Igen, első nekifutásnak biztosan nem lesz könnyű minden egyes vásárlást dokumentálnod, de megteheted azt is, hogy a nap végén írod össze, miket vásároltál és mire költöttél. Számos nagyszerű applikációt is találhatsz, ami segít ebben. Így azonosíthatod azokat a területeket, amikre esetleg egy kicsivel többet költesz a kelleténél, és amikből tudnál szűkíteni.

hirdetes

Határozd meg előre, mennyit fogsz félretenni

Váratlan helyzetek bármikor adódhatnak, de érdemes meghatároznod egy célkitűzést az összegről, amit havi szinten félre fogsz tenni. Ezt már a hónap elején tedd meg, lehetőleg azonnal, ahogyan megkaptad a fizetésedet, hogy biztosan ne ússzon ki a kezed közül a pénz. Ha a cikk első pontját kipipálod, akkor a megtakarításaiddal a nagyobb kiadásokra is tudsz majd figyelni. Maradjunk a medencés példánál: ha tudod, hogy a medence X ezer forintba fog kerülni, akkor oszd az összeget bizonyos időszakra (mondjuk 3 hónapra), és annyival növeld a havi megtakarításaid összegét. Így nem az adott fizetésedből kell kitermelned a medence teljes árát egy összegben.

Ne költs feleslegesen

hirdetes

Ha már érzed, hogy veszélyben a munkád vagy a megélhetésed, ezt már biztosan megtetted. Ha még nem, akkor is erre bíztatunk, mert jobb félni, mint megijedni. Most inkább ne költs szükségtelen dolgokra, ha nem muszáj ne adj ki nagyobb összeget kevéssé szükséges cikkekre, és igyekezz leállni az impulzus vásárlással is!

Gondold át, mihez kezdhetsz, ha beüt a krach

Ahogyan mondtuk, jobb félni, mint megijedni. Nem árt időben átgondolni, mihez fogsz kezdeni, ha beüt a krach, esetleg elveszíted a munkádat, vagy a jelenlegi töredékére csökken a bevételed. Ezekre az esetekre felkészülve igyekezz azt is összeszedni fejben, hogy milyen egyéb pénzkereseti lehetőségekkel számolhatsz, ha nagyon nagy a baj. Legyen ez egy korábbi tanulmány vagy egy hobbi, a lényeg, hogy készülj fel!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Szótár

Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium

Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium Magyarországon a környezet- és természetvédelmi... Tovább

megfelelõség

egy követelmény teljesülése 1. MEGJEGYZÉS: Ez a meghatározás... Tovább

Tovább a lexikonra
Belföld Érdekességek