Az MSZP vezetõi szerint a március 9-i népszavazás nem a feltett kérdésekrõl szól, hanem a Fidesz hatalmi ambícióról. Errõl Kiss Péter és Juhász Ferenc beszélt az MSZP Baloldali Tömörülés Platformjának országos értekezletén szombaton Budapesten.

Honlapkészítés és online PR internet marketing tanácsadó segítéségvel? A hatékony honlapkészítés titka az online marketing tanácsadás alapján készülõ honlap! Kérje ajánlatunkat itt!
Kezdeményezõkrõl szól a népszavazás
Kiss Péter kancelláriaminiszter, a platform elnöke a Vasas Szakszervezeti Szövetség székházában tartott rendezvényen elmondta: a vizitdíjról, a kórházi napidíjról és a tandíjról döntõ népszavazás nem e kérdésekrõl, nem az emberekrõl, hanem a kezdeményezõkrõl szól, akiknek a kérdésekre nincsenek is válaszaik, csak annyit tudnak mondani, "nem, nem, soha".
Az MSZP alelnöke szerint ha a parlamenti döntéshozás feladatát át akarják hárítani az emberekre, akkor helyzetbe kell hozni õket. Igaz politikai szándék akkor van az emberek megkérdezése mögött, ha tájékoztatják õket - fûzte hozzá.
Kiss Péter szerint ha igazából kíváncsiak volnának az emberek álláspontjára, akkor a kérdést úgy tennék fel, ki fizessen ezekért a szolgáltatásokért. Mindenki, vagy az fizessen picivel többet, aki igénybe veszi a szolgáltatásokat - tette hozzá.
A miniszter szerint a többség javát szolgáló politika, függetlenül a népszavazástól, továbbvihetõ, és egyre erõsödõ társadalmi támogatottságot lehet mögé szerezni. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök évindító beszéde hétfõn errõl fog szólni - mondta.
Ez egy olyan baloldali politika, amely kimondja, hogy a versenyben való részvétel jelent esélyt mindenki számára, de szükség van szolidaritásra is, amely a verseny megvívásához teremt jobb környezetet - fogalmazott. Hozzáfûzte: ez a két elem ez évtõl markánsabban fog a kormány politikájában látszani.
Hatalmi ambíciókhoz kötõdõ politikai eszköz
Juhász Ferenc, az MSZP elnökhelyettese, népszavazási kampányának koordinátora szerint ez a népszavazás hatalmi ambíciókhoz kötõdõ politikai eszköz, és az MSZP-nek a kampány során az a célja, hogy a társadalom minél szélesebb körét elérje, és azt mondja mindenkinek, hallgasson a józan eszére.
A politikus elmondta, hogy a szocialista párt kampánya a második szakaszába lépett, amelyben még erõsebben szeretnék azt üzenni, hogy az MSZP nem ért egyet a referendummal, és nemmel fog szavazni. Mondjunk három nemet! - hangoztatta.
Juhász Ferenc szerint a vizitdíjról, a kórházi napidíjról és a tandíjról szóló népszavazás nem szól másról mint 50 milliárd forint kivonásáról. Ez a három díj nem egyenlõ az oktatási vagy az egészségügyi reformmal, de annak fontos elemei, és szükségesek ahhoz, hogy változás következzen be - jelentette ki.
A népszavazási kampány koordinátora közölte: nem fognak Tarlós Istvánnal, a Fidesz népszavazási kampányának irányítójával politikai birkózásba fogni. Hozzátette: azt kérik a kormánytól, hogy végezze a dolgát, nem kell "ebbe a meccsbe" aktívan beszállnia.
A referendum nem az MSZP ügye
Szigetvári Viktor, az MSZP népszavazási kampányának szakmai irányítója arról beszélt, hogy a referendum nem az MSZP ügye, és ezért arra kell használnia, hogy majd 2010-re támogatást szerezzen. Arra vonatkozóan, mit jelent az, hogy "nem a mi ügyünk" kifejtette: világszerte az a tapasztalat, hogy a kezdeményezõk sikeresek a népszavazás végigvitelében.
"Csodák nincsenek" - mondta, hozzátéve, jelenleg az igenek vannak többségben, és vannak olyan szocialista szimpatizánsok is, akik igennel szavaznak, ezért nagyon fontos a tájékoztatás. Szigetvári Viktor szerint a kampányban az az MSZP feladata, hogy saját szavazóbázisát, 1,2-1,3 millió embert meggyõze igazáról és vigye el szavazni.
A népszavazás a szocialista párt számára lehetõséget ad arra, hogy bizonyos dolgokban, stílusban, karakterben változtasson, míg bizonyos dolgokban ugyanazt folytassa - közölte. A kampánytanácsadó azt mondta: "nem tuti, hogy a ciklus második végére visszajön az a népszerûség, amit az MSZP valaha élvezett".
A népszavazás funkciója
A népszavazásnak az a funkciója, hogy elkezdje azt a politikai és kommunikációs fordulatot, amely 2010-ben újra esélyessé teszi ezt a pártot - mondta. A Fidesz szóvivõjének MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a kormány a vizitdíj és a kórházi napidíj bevezetésével arra kényszeríti az embereket, hogy immár másodszor fizessenek azért, amiért egyszer már járulék formájában megfizettek.
A tandíjjal pedig azt üzeni a kormány a fiataloknak, hogy nem a tudás és nem a szorgalom számít, hanem a szülõk pénztárcájának vastagsága. "A népszavazáson az emberek igent mondhatnak a tudásra, az egészségre és a felelõs kormányzásra. Siker és jövõ kéz a kézben járnak, a jövõ pedig igennel kezdõdik" - fogalmazott közleményében Szijjártó Péter
Forrás: