A méheket a klímaváltozás jelentősen megviseli, és jobban fenyegeti őket a kihalás, mint valaha. Holland kutatók, erre is találnának megoldást.

A holland kutatás egyre fejlettebb, és olyan fejlesztéseket próbálnak elvégezni, amellyel az emberiség életét könnyebbé tehetik.
Legutóbb felröppent a hír, hogy a méhek kihalásának fenyegetése miatt robotméheket fejlesztenek.
Ez a fejlesztés nem a legegyszerűbb, hiszen a méhek szárnymozgását igen nehéz volt reprodukálniuk, ugyanis egy gyors és precíz mozgásról van szó. A kifejlesztett DelFly nevű méhrobot másodpercenként tizenhétszer tud már csapkodni szárnyával, így képes egy helyben maradni a levegőben is. Repülés közben 360 fokos fordulatot is képes megtenni, és 25km/h-val repül. A jelenlegi robot 33 centi széles, amely jóval nagyobb egy átlagos méhnél. Mostani méretével összesen hat percet képes repülni, azonban a jövőben szeretnék lecsökkenteni méreteit, ezzel is növelve üzemidejét. A kutatók szerint, erre még 5-10 évet várni kell. A robot szárnyai mylarból készültek, ami egy hőálló műanyag, így például kevesebb energiát fogyaszt, mint egy drón propellere.
A kutatók folyamatosan azon vannak, hogy jobb minőségű, és teherbírású robot rovart hozzanak létre. Eddig ez volt az első ilyen találmány, amely akksi nélkül képes volt felszállni.