A Földmûvelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium kedvezõ pályázati lehetõséggel segíti az agrár szakképzettséget oktató intézményeket, illetve az agrár szakágazatai kiadványok megjelenését. A pályázat fõképp az agrártárgyú konferenciák szerevezõinek, szakismereti anyagok kiadóinak, illetve az agrárképzést folytató közoktatási és felsõoktatási intézményeknek lehet fontos támogatási forma céljaik megvalósításában. Benyújtási határidõ: 2005. október 14.

Pályázatok megírására, kérje ajánlatunkat itt!
Információ az AVOP GVOP SZVP HEFOP és egyéb pályázatok írásáról
1) A pályázat két fõ prioritása a következõ:
I. A megyei földmûvelésügyi hivatalok (továbbiakban: FM Hivatalok) hatáskörébe tartozó támogatási célokra:
a) szakképesítést adó - iskolarendszeren kívüli - képzés költségeinek részbeni megtérítésére
b) szakmai rendezvények költségeinek részbeni megtérítésére
II. A minisztérium hatáskörébe tartozó támogatási célokra:
a) szakmai kiadványok elõállítási és megismertetési költségeinek támogatására
b) a regionális-, körzeti- és szakmai szaktanácsadási központokban folytatott koordinációs- és/vagy szaktanácsadási tevékenység és az ahhoz szükséges feltételek megteremtésének támogatásához kapcsolódó meghívásos pályázat tartalmi követelményeit és támogatási feltételeit -figyelemmel a kedvezményezettek miniszteri rendeletben, vagy közleményben meghatározott körére - az érintettek közvetlenül kapják meg.
2) Támogatásban nem részesíthetõ
Nem nyújtható be pályázat olyan rendezvény és kiadvány támogatására, amelynek célja a pályázó, vagy a vele üzleti kapcsolatban lévõ gazdálkodó szervezetek reklám tevékenysége, kereskedelmi forgalmának növelése, és/vagy szervezeti híreinek terjesztése.
Nem nyújtható be pályázat napilapok, hetilapok, folyóiratok, termékismertetõ reklámanyagok, valamint elméleti tudományos kutatások, disszertációk, vizsgálatok zárójelentése változatlan formában történõ megjelentetésének támogatásához.
A megvalósulást követõen (kiadvány megjelenése, rendezvény, képzési program elkezdése) pályázat útján támogatás igénylésére nincs lehetõség. Ennek megfelelõen a pályázatokat - az elbírálásra biztosított idõtartam figyelembevételével - a tervezett megvalósítás idõpontja elõtt legalább 30 nappal célszerû benyújtani.
3) A támogatás jellege
A támogatás formája vissza nem térítendõ állami támogatás.
4) A támogatás mértéke és összege
a) A szakképesítést adó tanfolyamok esetében a támogatás az FM Hivatal által elfogadott költségeknek legfeljebb 50%-a lehet, a támogatás összege azonban - a tanfolyam óraszámától függõen - nem haladhatja meg az alábbi normatívákat:
Összes óraszám Maximum támogatás (eFt/tanfolyam)
201-250 900
251-300 1000
301-350 1100
351-400 1200
több, mint 400 1300
A szakképesítést adó képzés keretében szervezett "mezõgazdasági vállalkozó" (OKJ: 32 6201 02) és "aranykalászos gazda" (OKJ: 32 6201 01) tanfolyamok esetében a támogatás az FM Hivatal által elfogadott költségeknek legfeljebb 75%-a lehet. A támogatás összege azonban nem haladhatja meg a fenti normatíva másfélszeresét.
b) A szakmai bemutatók, rendezvények esetében a támogatás az FM Hivatal által elfogadott költségek legfeljebb 50%-a lehet.
c) A szakmai kiadványok esetében a támogatás a minisztérium által elfogadott költségeknek legfeljebb 50%-a lehet. Az támogatás összege a kiadvány terjedelmének figyelembe vételével nem haladhatja meg az alábbi normatívákat:
Támogatás összege max. (eFt/ív)
Terjedelem (ív*)
1-51 100
5,1-10 80
10,1-15 70
15,1-20 60
20,1< 50
*1 ív= 40 000 betûhely (20-22 gépelt A4-es oldal)
5) A támogatás igénylésére, pályázat benyújtására jogosult
A pályázat benyújtására csak az jogosult, aki a 141/2003. (IX. 9.) Kormányrendelet alapján szerepel az ügyfélregisztrációs rendszerben, valamint megfelel az alábbi feltételeknek:
a) A szakképesítést adó képzés tekintetében pályázat benyújtására jogosult olyan agrár képzést folytató közép-, vagy felsõoktatási intézmény, amely szerepel a felnõttképzésrõl szóló 2001. évi CI. törvény 8. §-ban meghatározott nyilvántartásban.
b) ,A szakmai bemutatók, rendezvények tekintetében pályázat benyújtására annak szervezõje jogosult.
c) A szakmai kiadványok tekintetében pályázat benyújtására olyan kiadó jogosult, amely megfelelõ kiadói és terjesztõi háttérrel rendelkezik és ezt a pályázatában be is mutatja. Legfeljebb három szerzõi ív terjedelmû, nyomdai elõállítású szakmai kiadvány támogatásához kiadói tevékenységgel rendelkezõ egyéb szervezet is jogosult pályázat benyújtására.
d) A szakképesítést adó képzés jogcímre benyújtott pályázatban be kell mutatni a pályázónak az indítani kívánt képzéshez kapcsolódó eddigi tevékenységét. Pályázni csak olyan programokkal lehet, amelyeken a résztvevõk száma minimum 25 fõ, de legfeljebb 40 fõ.
6) A pályázat benyújtásának, és a programok megvalósításának határideje
Ezen pályázati felhívás alapján a pályázatok 2005. október 14-ig nyújthatók be, olyan szakképesítést adó tanfolyamok, szakmai rendezvények, kiadványok támogatására, amelyek 2006. március 31-ig megvalósulnak, ill. megjelennek. (Kivételt képeznek ez alól azok a tanfolyamok, amelyek esetében jogszabály - évszakhoz kötöttség miatt - ettõl eltérõ vizsgaidõpontot határoz meg. Ebben az esetben is a tanfolyamnak 2006. március 31-ig be kell fejezõdni, a vizsga azonban elhalasztható a jogszabályban elõírt idõpontra.)
7) A pályázat elbírálásának rendje
Az elbírálás során azok a pályázatok élveznek elõnyt, amelyek az alábbi prioritásokhoz kapcsolódnak:
- EU KAP megvalósítása
- fenntartható mezõgazdaság
- biogazdálkodás
- hungarikumok
- alternatív gazdálkodási és jövedelemszerzési lehetõségek.
A szakmai kiadványok elbírálása során elõnyt élveznek továbbá azok a pályázatok, amelyek az alábbi prioritásokhoz kapcsolódnak:
- hiánypótló (az utóbbi 3 évben nem jelent meg e témáról kiadvány),
- vállalkozásbarát (gyakorlati mezõgazdasági, vidékmegtartó, munkahelyteremtõ, versenyképességet erõsítõ),
- fenntartható mezõgazdaság (agrár-környezetvédelem, NATURA program, stb) témájával foglalkozik.
Forrás: