Megosztja az orvosokat a vizitdíj eltörlésérõl szóló népszavazás. Több háziorvos is kiállt a térítés megmaradása mellett, miközben a Magyar Orvosi Kamara elnöke a díjak megszüntetése mellett érvel. A kórházi napi díjról szintén különbözõek a vélemények.

Honlapkészítés és online PR internet marketing tanácsadó segítéségvel honlapkészítésonline marketing tanácsadás alapján készülõ honlap! Kérje ajánlatunkat itt!
Nem ért egyet a térítéssel
A Magyar Orvosi Kamara elnöke korábban sem értett egyet a térítéssel, Éger István tehát igennel voksol majd a díjak eltörlését célzó népszavazáson. Szerinte kétségtelen, hogy ezekre az összegekre szükség van, de nem ilyen módon, hanem egy stabil, kiszámítható társadalmi egészségbiztosítás alapján történõ finanszírozás útján.
A háziorvosok elvesztik bevételük jelentõs részét
A Budapesti Orvosi Kamara háziorvosi szekciójának vezetõje viszont nem árulta el, hogyan szavaz március 9-én. Kertai Aurél még abban sem biztos, hogy elmegy voksolni. Szerinte a vizitdíj ügyét nem így kell megoldani. A háziorvosi praxisoknak szükségük van a fejlesztést szolgáló összegekre, de azokat nem vizitdíjként kellene beszedni - vélekedett.
Az a több mint kétszáz orvos, aki csatlakozott a vizitdíj megtartása melletti, múlt héten indított internetes kampányhoz, biztosan nemmel szavaz majd. Komáromi Zoltán az akció egyik kezdeményezõje korábban úgy érvelt: ha a népszavazás eltörli a vizitdíjat, akkor a háziorvosok a bevételük jelentõs részét elvesztik.
Szükség van a térítésekre
A vizitdíjból és kórházi napidíjból származó bevétel nem jelentõs, legalábbis a Kazincbarcikai Városi Kórház igazgatója szerint. Trencsényi Erzsébet szerint másképp kell rendezni a kérdést. Ezzel szemben a Bajcsy-Zsilinszky Kórház fõigazgatója, Papp László szerint szükség van ezekre a térítésekre.
Forrás: