
Honlapkészítés online marketing tanácsadó segítéségvel? A hatékony honlapkészítés titka az online marketing tanácsadás alapján készülõ honlap!
Mit tehetünk a hulladékkal?
Természetesen nem arra gondoltunk, hogy a hivatalos út helyett tüzeljük el a saját kazánunkba, vagy vigyük ki az erdõ szélére, elhagyott raktárakba a hulladékot. Ezt nem csak a bírságok elkerülése miatt nem érdemes megtennünk. Felelõsen gondolkodó ember tisztában van azzal, hogy saját környezetének szennyezése a saját egészségét is veszélyezteti.
De tisztába vagyunk-e azzal, hogy milyen veszélyei vannak a lerakásnak, vagy az égetésnek?
Elõször is, mindkét módszer egyértelmûen csõvégi technológia, azaz csak látszatmegoldás. Eltünteti a hulladékot a szemünk elõl, az egyik módon a földbe, másik módon „füstbe megy”, tehát levegõvé válik. De járjuk kicsit körbe a témát környezetvédelmi szempontból. A lerakók értékes területet foglalnak el, és még megtelésük után sem használható bármire a terület. Az égetõk kibocsátásáról világszinten vitatkoznak, vannak tanulmányok melyek kimutatták az égetõk környékén egyes megbetegedések magasabb számát. Aztán ott van a keletkezõ, igen veszélyes égetési maradék, melyet szintén tenni kell valahová. És ha ennek kezelésével is számolunk, akkor az is kiderül, hogy az égetõk mûködése több energiát igényel, mint amit termel. Tehát a hulladék eltûnik ugyan szem elõl, de a probléma nem. És ha már az energiánál tartunk…
Ijesztõ? Van más lehetõség!
A szelektív hulladékgyûjtést követõen a legtöbb hulladéktípus másodnyersanyag, melyért még pénzt is kaphatunk. Sajnos egyelõre idõ, és energia azoknak a szervezeteknek a felkutatása, akik ezeket az anyagokat felhasználják, de megéri a ráfordítást, hiszen nem mindegy, hogy mi fizetünk a szállításáért, a kezelésért, vagy nekünk fizetnek az anyagért.Azokban az esetekben, ahol fel nem használható veszélyes hulladék keletkezik, szinte mindig van lehetõség arra, hogy a gyártási folyamatok áttervezésével eltüntesse a veszélyes melléktermékeket, csökkentse az összes szennyezést, és olyan termékeket hozzon létre, amelyek élettartamuk végén, hulladék formájában sem okoznak jelentõs, hosszú távú problémát.
Nem kel feltalálnunk a spanyolviaszt. Nem kell idõt és energiát pazarolnunk arra, hogy kitaláljuk, mit és hogy érdemes szelektíven gyûjteni, hogyan csökkenthetõ a veszélyes hulladék mennyisége, azaz hogyan csökkenthetjük a költségeket. Ha szeretne több információt kapni errõl a területrõl, keresse munkatársainkat!
Ha Ön éppen a másik oldalt képviseli, másodnyersanyag hasznosító és több partnert szeretne, akkor is segítségére lehetünk!
Honlapkészítés online marketing tanácsadó segítéségvel? A hatékony honlapkészítés titka az online marketing tanácsadás alapján készülõ honlap!
Forrás: