Kezded unni a bezártságot, már megnézted az összes kedvenc filmedet, a sorozatok is kezdenek unalmassá válni, csinálnál már végre valamit, ami kicsit többet ad ezeknél? Akkor van egy szuper hírünk: több budapesti kiállítás is megtekinthető online, teljesen ingyenesen. Így lehetőséged van, hogy a kanapédból ülve is kulturálódj egy kicsit, és valamivel feldobd a négy fal között töltött szürke napokat!

Változatok a realizmusra – Munkácsytól Mednyánszkyig
A tavaly ősszel megújuló Magyar Nemzeti Galéria állandó kiállítása online is bejárható a Digitális Múzeum program keretén belül. A nagyszabású kiállítást nem érdemes kihagyni, ugyanis nemcsak a kultúra szerelmesinek tartogat érdekességeket. A gyönyörű műalkotások még így online is képesek ámulatba ejteni az embert, rádadásul nemcsak a képeket nézhetjük meg, a digitális múzeumban háttérinformációkat is olvashatunk a különböző alkotásokról. Az online kiállítás itt érhető el!
Bridges – Ages – Budapest
Kíváncsi vagy a csodálatos fővárosunk történelmére? Akkor ezt a digitális kiállítást neked találták ki! A Bridges – Ages – Budapest kiállítás hidak történetein keresztül vezet minket végig Budapest történetén, így tehetünk egy óriási történelmi sétát egészen a reformkortól a XX. század utolsó évtizedéig, vagyis a Lánchídtól egészen a Rákóczi hídig. A virtuális távlatot egyébként a Kiscelli Múzeum-nak köszönhetjük, ide kattintva érhető el.
Paolo Ventura: Velencei történet / Automaton
Sok-sok rendezvény marad el a koronavírus megfékezése céljából hozott korlátozások miatt, sajnos Magyarország legnagyobb fotográfiai rendezvénye, a Budapest FotóFesztivál is áldozatul esett ennek. Viszont, az egyébként a Műcsarnokban kiállított fotókat online így is meg lehet tekinteni. A téma nagyon aktuális és érdekes, maga az alkotó, Ventura így nyilatkozott a kiállításról: „A történet minden egyes képe ebben a képzeletbeli Velencében készült, amelyet saját kezűleg építettem fel kicsiben. A sztori egyetlen, valóban megtörtént része a náci hadsereg és az olasz rendőrség bevonulása a gettóba 1943 decemberében." Ha felkeltette az érdeklődésedet, akkor kattints ide, és nézz körbe online!
Annyi titkom maradt... Száz éve született Szabó Magda
2017-ben ünnepeltük a Kossuth-díjas magyar író, költő, műfordító, Szabó Magda születésének 100. évfordulóját, és ennek az apropóján a Petőfi Irodalmi Múzeum egy nagyszabású kiállítást alkotott meg a jeles alkalomra. A kiállítás az írónő szövegeivel, idézeteivel vegyítve mutatja be személyes tárgyakkal, fotókkal, művekkel tűzdelve szellemi örökségét. Ha te is rajongsz Szabó Magda műveiért, és még nem láttad a kiállítást, akkor ide kattintva pótolhatod, sőt elolvashatod valamennyi művét is digitalizált formában, ehhez pedig kattints ide!
Kifordítva – Bábtechnikai kulisszatitkok
A végére egy igen különleges kiállítást hagytunk, ami kicsit eltér a már jól megszokott tárlatoktól, de talán formabontóságának köszönhetően annyira izgalmas. Az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet kiállításának köszönhetően betekintést nyerhetünk a bábozás kulisszatitkaiba online is, ide kattintva.