Cégeknél már régebb óta, de magánszemélyeknél is előtérbe került elsősorban a kényelem miatt a Vezeték nélküli internet. Régóta kaphatunk elérhető áron ilyen szolgáltatást biztosító routert a boltokban, elérhető árakon

Beüzemelése után viszont kevesen gondolnak arra, hogy nem csak ők érik el igy a világhálót, és használják, hanem megfeleló biztonság nélkül a közeli szomszédok, járókelők is szabadon csatlakozhatnak a mi előfizetésünkkel karöltve a nethez.
Többféle védelem létezik amivel mindezt elkerülhetjük. Egyik például az hogy, csak bizonyos hálózati kártyáknak engedélyezzk a hozzáférést, ami MAC cím szűrésnek hívunk.
A másik módszer a hálózati kulccsal védelmezzük a vonalunkat.
Ennek többféle titkosítási módszere létezik, mi most a címben szereplő WPA-t vesszük szemügyre.
A wi-fi elődje
Elődje a WEP (Wired Equivalent Privacy) ami mint a neve is mutatja a vezetékes hálózat biztonságával egyenértékű. Manapság a leggyengébb módszer a védelemre a többi közül. A WPA az elejétől úgy lett fejleztve hogy együttműködik minden wifi illesztővel, kivéve az elsőgenerációsakat, ott nem biztos hogy kompatibilis és támogatja a régebbi routerünk.
A WPA úgy lett kialakítva, hogy minden felhasználóhoz külön kulcsot rendel hozzá, emellett használható " osztott kulcs " módban is, ahol minden felhasználó ugyanazt a kulcsot kapja hozzáférésként.
Végszóként csak annyit, hogy miután megvettük a vezetéknélküli eszközeinket, vagy saját magunk, vagy szakember segítségével tegyünk lépéseket a biztonság irányába, hogy elkerüljük az illetéktelen felhasználását a mi vonalunknak.